Домакините от Хасково 2012 се класираха за финала за купата на България по баскетбол при дамите, след като се наложи драматично над Берое с 86:82 (27:19, 23:16, 18:23, 18:24).

В зала "Дружба" хасковлийки изиграха силно първо полувреме, в което поведоха с 15 точки и мачът изглеждаше до голяма степен решен в тяхна полза. През второто полувреме обаче гостенките от Стара Загора заиграха много по-добре, стегнаха защитата си и бяха съвсем близо до това да направят сензационен обрат срещу водача в Държавното първенство.

Уолтия Рол завърши с 20 точки и 10 борби за успеха на Хасково, а Челси Лий също се отличи с "дабъл-дабъл" от 18 точки и 11 борби. Радостина Димитрова добави още 17 точки за домакините.

Моник Рийд реализира 33 точки за Берое, докато Сира Уорън завърши с 25 точки и 10 борби.

Във финала, който е в неделя от 18:30 часа, Хасково ще играе с Монтана 2003, а преди това Берое излиза срещу Нефтохимик 2010 в спор за бронза.