Лидерът в класирането Хасково 2012 разгроми шампиона Дунав 8806 (Русе) с 80:62 (23:23, 22:14, 15:10, 20:15) точки в дербито на десетия кръг на женското баскетболно първенство на България.

Възпитаничките на Елена Станкова са еднолично на върха в класирането с 9 победи и 1 поражение, а Дунав 8806 е на трето място със 7-3.
Двата отбора изиграха равностойна първа част, след което домакините доминираха. Те поведоха с 45:37 на почивката и с 60:45 в третата част. В последните десет минути състезателките от Хасково записаха аванс от 20 точки разлика при 80:60.

Мея Тирера се отличи с 27 точки за победителките, а 20 точки и 7 борби добави Лия Галдейра. Джазмин Пъркинс направи "трипъл-дабъл" - 13 точки, 11 борби и 10 асистенции, а Ралица Нанева реализира 13 точки.

За Дунав 8806 най-резултатна със 17 точки беше Биляна Степанович, а 12 точки вкара Радостина Димитрова. Дженифър Брандън записа "дабъл-дабъл" - 11 точки и 11 борби.

В Стара Загора Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи над Берое с 69:67 точки.

Четири минута преди края имаше равенство в резултата 59:59. Радослава Бъчварова беше точна два пъти от фаула за домакините, но Тамара Баич вкара тройка и кош за тима от Бургас, който поведе с 64:61. Последва тройка на Олена Самбурска за 67:63 2:49 минути преди края, която на практика реши мача.
За победителките Тамара Баич се отличи с 18 точки, 8 борби и 7 асистенции. 14 точки и 6 борби записа Йелена Йованович, а 13 точки и 5 борби добави Мария Желязкова.

За Берое Стара Загора с 20 точки и 9 борби завърши Радослава Бъчварова, а по 13 отбелязаха Ивелина Вранчева и Милена Томова.