Хасково 2012 поднесе поредната си изненада в шампионата на НБЛ-жени. Дебютантът в първенството нанесе първа загуба за сезона на лидера в класирането Нефтохимик 2010 и прекъсна серията му от 17 поредни победи, след като се наложи с 84-80 в продължение, предаде bgbasket.com.

Това се случва две седмици, след като хасковлийки победиха шампиона Дунав 8806 в собствената си зала. Победата е общо девета за отбора, воден от Елена Станкова, а той има и 9 поражения в актива си и е в средата на класирането. Бургазлийки продължават да са едноличен лидер със 17 победи и загуба.

След като през целите 40 минути от редовното време разликата един-единствен път премина границата от 5 точки, а отборите често си сменяха водачеството, логично се стигна до продължение след 71-71. След размени на кошове в добавеното време се стигна до ново равенство при 41 секунди до края. Тогава Амра Мехмедич вкара кош, последван от грешка на гостите. В следващата атака на Хасково Зорница Найденова бе фаулирана и вкара два наказателни удара, а по този начин оформи и крайния резултат.

Въпреки че Нефтохимик 2010 спечели борбата под коша, домакините имаха по-добра успеваемост от игра – 44% срещу 36%. Те вкараха и 16 от 20-те си наказателни удара, а също така предизвикаха с три грешки повече на съперника си. Тани Робинсън не беше в състава на гостенките, а за Хасково 2012 участие в мача не взехаБиляна Турчинович и Николона Николич. Интересен факт е, че общо 7 баскетболистки (4 от Хасково и 3 от Нефтохимик) бяха на терена през всичките 45 минути. Само 13 състезателки на двата отбора играха в мача.

За победителките много силен мач изигра Зорница Найденова, която записа 27 точки, 10 борби и 6 асистенции, а със същия точков актив завърши и Анита Тейлане. Алма Ковачевич се включи с 12 точки и 9 борби.

За Нефтохимик 2010 Ашли Гейл бе над всички с 31 точки и 16 борби. 16 вкара Олга Дубровина, а 13 – Анета Митева.