Носителят на купата на България Хасково 2012 изравни на 1:1 победи финалната серия в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като в мач номер 2 победи като домакин защитаващия титлата си тим на Монтана 2003 с 87:76 (23:16, 19:16, 19:21, 26:23).

Двубоят в зала "Младост" беше коренно различен спрямо този 24 часа по-рано, когато Монтана стигна до успеха. Този път тимът на домакините започна по-силно срещата и още след първите 10 минути натрупа аванс от 7 точки, който набъбна до 12 в средата на втората четвърт.

Все пак Монтана успя да съкрати част от пасива си през второто полувреме и се доближи само на 3 точки от съперника си 5 минути преди края, но за повече тимът на гостите нямаше сили.

Най-резултатна за Хасково и в този мач бе центърката Челси Лий с 24 точки, а толкова добави и Радостина Димитрова. Виолина Кочева завърши срещата с 23 точки.

За Монтана Шарел Алън вкара 17 точки, а Радостина Д. Димитрова добави 16. Мач номер 3 от серията е в сряда в Монтана. /БТА