Хасково 2012 спечели бронзовите медали в Националната  баскетболна лига за жени. Възпитаничките на Елена Станкова  преодоляха пасив от 20 точки в началото на втората част, за да  стигнат до успеха със 77:74 точки във втория мач от серията  срещу Нефтохимик 2010 (Бургас).

Гостенките започнаха отлично мача и спечелиха първата част с  33:17, а в началото на втората поведоха с 20 точки - 37:17. След това настъпи спад в играта им, което позволи на домакините да  изравнят - 41:41 на почивката. Третата част отново премина под пълна доминация на  баскетболистките от Бургас, които след 30 минути водеха с 68:51.

Домакините обаче направиха серия от 17:2 в началото на  последната част и намалиха пасива си на 68:70 четири минути  преди сирената. До края те отбелязаха нови 9 точки и стигнаха до успеха. За победителките Корин Адамс завърши с 27 точки, 12 борби, 6  отнети топки и 4 асистенции.

Биджони Рийвс добави 20 точки и 8  борби, Лидия Върбанова - 15 точки и 8 борби, а Калина Аксентиева отбеляза 13 точки. За Нефтохимик 25 точки вкара Лорън Бел, 20 точки и 14 борби  записа Секуина Томас, а 15 точки отбеляза Борислава Христова.