Хасково 2012 спечели трудно с 94:87 (12:27, 20:10, 20:19, 28:24, 14:7) след продължение като домакин срещу Нефтохимик 2010 в среща от 19-ия кръг на женското първенство по баскетбол.

Вицешампионът за 2016 година изоставаше с 15 точки срещу гостенките в края на първия период, но във втората част игра доста по-силно и намали пасива си едва до 5 точки след изиграването на половината двубой. Третата четвърт беше изключително оспорвана, а след серия от 10:4 Хасково успя отново да вземе преднина при 62:60 в последния период. Тройка на Радостина Димитрова направи аванса за домакините 5 точки, но Нефтохимик 2010 отбеляза още една силна серия в последните минути и отново успя да поведе в резултата за кратко.

Последваха още няколко обрата, а точно 46 секунди преди края нова тройка на Тина Требеч даде предимство за Нефтохимик при 80:78. Дженифър О'Нийл вкара в коша на гостенките и доведе срещата до продължение, в което Хасково направи серия от 10:2 и спечели с 94:87. Най-резултатни за победата на домакините бяха Виолина Кочева и Челси Лий с по 23 точки. За Нефтохимик 2010 Теодора Динева завърши с 29 точки и 10 борби. Нейната съотборничка Тина Требеч направи "дабъл-дабъл" - 24 точки и 10 борби. Това беше последна среща за Хасково 2012 в редовния сезон. Домакините завършват на първо място преди плейофите, докато Нефтохимик 2010 е на четвъртата позиция до момента.