Хасково 2012 записа драматична с 59-57 победа като домакин на Дунав 8806. Хасковлийки не бяха фаворити в мача срещу втория в класирането отбор, но успяха да поддържат малка преднина през голяма част от срещата и показаха здрави нерви в самия край, когато се реши всичко. Това е осма победа за баскетболистките на Елена Станкова, които имат и 8 победи и са четвърти във временното класиране. Русенки продължават да са еднолично втори с 12 победи и 4 загуби, като това бе тяхно първо поражение от отбор, различен от Нефтохимик 2010, информира bgbasket.com.

Гостите от Русе си създадоха малка преднина от 3-4 точки в началото на срещата и успяха да я поддържат през цялата първа част, за да се стигне до 20-16 в тяхна полза. До почивката обаче резултатността на Дунав рязко спадна и след като отборът вкара само 8 точки за 10 минути, Хасково 2012 на свой ред поведе. На почивката таблото показваше 32-28. Последва напрегната трета част с доста грешки и за двата отбора, а малката разлика в полза на домакините се запази – 44-38.

След много оспорвани минути в заключителни период се стигна до равенство при 53-53 и минута до края. Анита Тейлане вкара един от два наказателни удара, а след размяна на грешки тя отново застана на линията и отново бе точна в една от стрелбите си за 55-53. 14 секунди преди края Мерике Андерсон вкара кош за 55-55, а след това Зорница Найденова бе фаулирана. Тя бе точна от линията два пъти за 57-55. Андерсон отново изравни, а 3 секунди преди края Амра Мехмедич бе фаулирана. Тя не трепна от линията на два пъти и донесе победата на отбора си.

Хасково 2012 спечели борбата под коша с 6 разлика и компенсира слабия си процент от тройката (11%) с добра стрелба от наказателната линия. Като цяло и двата отбора имаха много ниска успеваемост – 33% общо от игра за домакините и 39% за гостите. Хасковлийки извършиха с две грешки по-малко и им бяха отсъдени само 14 лични нарушения срещу 21 на съперника.

Анита Тейлане записа 18 точки и 7 борби за победителките, а с 14 плюс 7 се включи Биляна Турчинович. Амра Мехмедич се включи с 13 точки и по 6 борби и асистенции.

За русенки по 12 точки вкараха Кристина Сантяго и Радостина Димитрова, а с 11 завърши Мерике Андерсон.

В следващия кръг Хасково 2012 посреща Монтана 2003, а Дунав 8806 ще бъде домакин на Берое Стара Загора.