Отборът на българина Емил Бинев отстъпи с 2 точки разлика в първото издание на Мача на звездите за юноши, организиран от ФИБА Европа, който се игра днес преди двата четвъртфинала на Евробаскет 2009 в Катовице – Полшa.

За почти 12 минути престой на терена, състезателят на българския Черноморец успя да вкара 5 точки и взе една борба. Той беше точен във всичките си опити за стрелба (1-1 от зоната за 2-те точки и 1-1 от зоната за 3-те точки) и напусна терена със 100 % успеваемост, без нито един пропуск.

„Белият отбор”, където игра Бинев загуби със 75:77 след много оспорвана среща. За победителите от „синия отбор” Йонас Валанчиунас от Литва наниза 18 точки, а сърбинът Неманя Радович добави 12. Валанчиунас грабна и впечатляващите 19 борби. За тимът на Бинев центърът Филип Нюмън от Германия вкара 14 т., а Тони Простран - 13 т.