Дунав Еконт Експрес победи Берое 07 със 79:41 в среща от полуфиналите в плейофите в баскетболното първенство на България за жени.

В първите десет минути Дунав Еконт успя да подчертае своите предимства с 18:10, като 9 от точките за домакините бяха на мощната Бъргин. Още в средата на втората четвърт точките за русенския тим станаха два пъти повече от Берое 07.

Постепенно авансът за домакините нарасна и полувремето завърши 41:23. Второто полувреме ясно се видя, че състезателките от Стара Загора отпаднаха физически. За това говори най-точно, че за 20 минути реализираха едва 18 точки.

Най-резултатни за Дунав Еконт Експрес бяха Топалова с 19 точки и Ануфриенка с 12. За Берое 07 Желязкова завърши с 13 точки, а Нанева с 11 точки.