Българският шампион Дунав Русе приключи със загуба участието си в Група F на европейския клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп.

Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха при гостуването си на миналогодишния шампион Динамо Курск в Русия с 66:80 точки.

Така българките, които пътуваха за мача близо 30 часа с автобус, завършват на последно място в класирането в групата с четири поредни загуби.

Срещата беше равностойна през първото полувреме, която завърши 39:35 точки. Домакините направиха серия от 11:4 в началото на третата част, която спечелиха с 22:12 и на практика предрешиха изхода на двубоя. След 30 минути игра рускините имаха аванс от 14 точки - 61:47. През последната част отборите бяха равностойни и разликата се запази и Динамо стигна до победата.

За българския шампион Кристина Сантяго завърши с 20 точки и 8 борби, 17 точки и 9 борби добави Аманда Джонсън, а 12 точки и 5 борби завърши Мерике Андерсон. За Динамо Епифани Принс реализира 16 точки, а с 14 точки завърши Аусра Бимбайте.

Динамо Курск (Русия) - Дунав 8806 Русе (България) - 80:66 (23:22, 16:13, 22:12, 19:19)

Съставът на Дунав: Кристина Сантяго 20, Мерике Андерсон 12, Зорница Костова 11, Аманда Джонсън 17, Цветомира Шаранкапова 0 (Вилина Кочева 3, Маринела Агаларева 1, Ива Терзиева 0, Теодора Ангелова 2, Маргарита Илиева 0)