Дунав Еконт отново излезе начело във временното класиране на женското баскетболно първенство А-1. Пред близо 1200 зрители в зала "Дунав" в Русе, домакините надвиха вицешампионите от Лукойл Нефтохимик с 81:74, като изковаха успеха си в заключителните 10 минути на срещата.

Мачът започна с надмощие от страна на домакините, които след много силна първа четвърт бяха напред в резултата с 8 точки – 20:12. Треньорът на русенки Стефан Стефанов получи неприятна новина още в началото, след като една от основните състезателки на тима - Роксана Йорданова се контузи и напусна срещата. През втората част след по-добра игра от страна на Лукойл Нефтохимик и отпускане на русенки се стигна само до точка разлика след 20 минути игра – 40:39.

Второто полувреме започна с натиск на гостенките, които налучкаха ритъма си и след 30 минути игра водеха в резултата – 59:61 за Лукойл преди заключителната четвърт. В четвъртата решителна част опитът надделя и съставът на Дунав заслужено взе победата след 20:12, и краен резултат 81:74.

Четири състезателки от стартовата петица на Стефан Стефанов завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Светла Асенова, която реализира дабъл-дабъл - 21 точки и 11 борби. Петя Джамбазка вкара 3 тройки и общо 17 точки, а Анна Римпова остана със 16. Опитният гард на Дунав Диана Найденова наниза 15 точки и подаде 4 асистенции. Младата Даниела Петева замести добре Роксана Йорданова и завърши с 8 точки и 4 борби като резерва.

За Лукойл Нефтохимик над всички бе Наталия Топалова. Бившият център на ЦСКА завърши с дабъл-дабъл - 29 точки и 10 борби. Даниела Георгиева наниза 15 точки на бившия си отбор, като добави 6 откраднати топки, по показа много слаба стрелба от наказателната линия – едва един реализиран фаул от осем опита. Зорница Костова остана с 14 точки, а американката Шамика Скот, която дебютира срещу Славия в миналия кръг получи едва три минути игрово време и остана без кош.

Така Дунав Еконт записа трета поредна победа и общо 14-та в първенството, с което стана едноличен лидер в класирането. Лукойл Нефтохимик е втори с 13 победи и 2 поражения.