Седма поредна победа записаха баскетболистите на Дунав. Момчетата на Николай Господинов надделяха над Академик Пловдив с 86:79 (22:22, 20:30, 28:11, 16:16) в мач от 20-ия кръг на първенството в мъжката баскетболна А група.

Срещата започна равностойно. Дунавци успяха да дръпнат със 7 точки след малко повече от 7 минути, но в края на първата част гостите изравниха за 22:22 точки. Отново домакините бяха по-добри в началото и на следващата част. До почивката обаче те отстъпиха инициативата и пловдивчани дръпнаха с 10 точки за 52:42.

На полувремето Николай Господинов успя да стегне редиците на своя тим. Русенският състав заигра по-концентрирано в защита и нападение и 10 минути преди края вече водеше със 7 точки за 70:63. В първите минути на последната част Академик отново се върна в мача, но финалните моменти бяха за Дунав и логично домакините стигнаха до седмата си поредна победа след 86:79 за Дунав.

Най-резултатен за победителите бе Васил Михайлов с 23 точки. Той добави и 10 борби за дабъл дабъл. Лъчезар Радев се отчете с 15 точки, а Николай Николов записа 14 точки и 9 борби. За гостите Илиян Ставрев вкара 28 точки, а 16 добави Васил Бачев.

В следващия кръг дунавци гостуват на отбора на Чавдар на 29 март, неделя, от 17 часа в Троян.