Женският отбор на Дунав стартира с победа 85:64 (15:11, 24:14, 24:17, 22:22) срещу Берое 2007 на международния турнир по баскетбол "Русчукъ", съобщи bulgarianbasket.com.

Във втората среща за деня Александрия се наложи над другия румънски участник в турнира Спортул Студенцеск (Букурещ) с 83:67 (14:18, 21:19, 29:15, 19:15).

Срещата между двата български отбора беше оспорвана само в първата четвърт, като до почивката домакините заиграха много добре и натрупаха сериозен аванс - 39:25. След ново надмощие в третата третина, в която Дунав увеличи аванса си с още 7 точки, дойде и сравнително равностойната четвърта част.

За Дунав Еконт се отличи Светла Асенова с 19 точки, като направи само два пропуска от стрелбите си за целия мач. Даниела Георгиева добави 16 точки, от които три тройки. В състава от Стара Загора не се появи в игра 'Албена Бачкова, която получи почивка.

Утре Дунав играе с Александрия, а Берое-2007 с букурещкия Спортул Студенцеск.