Дунав ще срещне отбора на ССК Икономически университет Варна във финалния мач от турнира за Купата на Българската федерация по баскетбол. Момчетата на Николай Господинов надделяха над втория отбор на Рилски спортист с 86:76 (19:20, 21:21, 20:12, 26:23) в 1/2-финалите от надпреварата в Благоевград.

Самоковският тим поведе след тройка на Данаил Спасов за 3:0. След това дунавци поеха инициативата и обърнаха резултата в своя полза. В края на първата част обаче Рилецо отново излезе напред за 20:19 след 10 минути игра.

Устремът на отбора от Самоков продължи и след подновяването на играта и той поведе с девет точки за 32:23 в своя полза. Русенският състав обаче се поокопити и постепенно изравни играта, като на полувремето изоставаше само с една точка за 40:41.

Няколко обрата белязаха подновяването на играта. Дунавци все пак успяха да задържат макар и крехък аванс от 7 точки за 60:53 10 минути преди края. До финалната сирена те така и не позволиха на съперника си да се върне в мача и стигнаха до заслужен успех с 86:76.

Лъчезар Радев записа дабъл-дабъл с 18 точки и 14 борби за победителите. Филип Самойлович също записа 18 точки, Николай Николов се отчете със 17 т. и 9 борби, а дабъл-дабъл от 12 т. и 10 борби направи Васил Михайлов. Двуцифрен актив постигна и Герасим Николов с 12 точки.

В битката за трофея русенският състав среща утре шампиона в "А" група през последните 2 години ССК Икономически университет Варна, който надделя в другия полуфинал със 100:66 над Академик Пловдив.