Дунав Еконт победи Берое 07 със 73:58 /20:20, 21:12, 18:11, 14:15/ в третата полуфинална среща от плейофната серия в женското баскетболно първенство, и ще защитава титлата си срещу Лукойл Нефтохимик. Русенки се наложиха с 2-1 успеха срещу Берое пред собствена публика и така финалът от 2008 ще се повтори.

В първите минути на днешната последна среща Берое 07 поведе чрез резултатната игра на Латаша Байърс и Ралица Нанева, но в последните секунди на първата четвърт се стигна до изравняване - 20:20.

Във втората четвърт русенският тим пое играта и полувремето завърши с убедителна разлика от 9 точки - 41:32. В Дунав Еконт се открои присъствието на Зорница Костова и Даниела Петева. В третата четвърт тенденцията за успешна игра на Дунав Еконт продължи. Разликата се движеше около 15 - 17 точки. В края на третата четвърт - 59:43. В последните десет минути победата на Дунав Еконт беше затвърдена - 73:58 и русенския тим ще защитава шампионската си титла.

Най-резултатни за Дунав Еконт бяха Петева с 19 точки, Минкова с 13 и Топалова с 12.

За Берое 07 Латаша Байърс завърши с 20 точки и 13 борби, а Бачкова и Пашева добавиха по 10 точки.

Финалните срещи започват в Русе, на 14 и 15 май Дунав приема Лукойл Нефтохимик. Следващите два мача са в Бургас, на 18 и 19 май, а евентуален пети двубой ще се състои в зала „Дунав” на 22 май. Играе се до три победи от пет мача.