Дунав 8806 (Русе) победи като домакин Берое 07 (Стара Загора) с 84:51 (13:13, 27:20, 26:11, 18:7) точки в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

За тима от Берое, който бе лидер в класирането преди този кръг това е първо поражение за сезона. Воденият от Георги Божков отбор на Дунав пък записа втори успех в шампионата. След равностойна първа четвърт русенки поведоха със 7 точки на почивката - 40:33. Превъзходството на домакините в третата и четвърта част беше огромно.

След серия от 21:7 баскетболистките на Георги Божков поведоха с 21 точки - 61:40 в третата четвърт. В последните 10 минути русенки направиха серия от 18:7 и увеличиха преднината си на 33 точки - 84:51, както и завърши срещата. За Дунав Шарел Алън реализира 28 точки, Ейдриън Джоунс добави 19 точки и 12 борби, а Зорница Костова записа 16 точки. За Берое 07 Вера Перостийска вкара 14 точки и спечели 10 борби, а по 10 точки добавиха Мариета Кърчовска и Деляна Коева.