Дунав Русе победи Рилски спортист 2 със 109:65 (22:16, 23:19, 28:16, 36:14) в мач от 18-ия кръг на първенството в мъжката баскетболна "А" група. Двубоят се игра в залата в русенския квартал "Здравец".

Васил Михайлов отбеляза първите точки в мача с точна стрелба отблизо за 2:0 за домакините. Момчетата на Николай Господинов владееха инициативата още от началото и след 10 минути игра водеха с 6 точки за 22:16.

През втората четвърт самоковският тим успя дори да изравни и да поведе с 2 точки за 27:25 6 минути преди почивката. Дунавци обаче се поокопитиха и до края на полувремето дръпнаха с 10 точки за 45:35.

След подновяването на играта русенският състав заигра по-агресивно и не позволи на съперника да се позволи достатъчно, за да помисли за нов обрат. 10 минути преди края разликата вече бе 22 точки в негова полза за 73:51, а финалната сирена маркира 109:65 за Дунав.

Най-резултатен за победителите бе Евгени Хаджирусев с 23 точки. С 22 точки и 9 борби завърши Лъчезар Радев, а Герасим Николов записа 20 точки и 8 откраднати топки. За гостите Адриан Секулов вкара 18 точки, а Денис Иванов добави 14.

В следващия кръг дунавци гостуват на втория отбор на Лукойл Академик на 15 март, неделя, от 17:00 часа в Правец.