Русенският Дунав победи Делфин с категоричното 90:66 (21:13, 16:14, 35:20, 18:19). Срещата, която е от 14-ия кръг на мъжката баскетболна "А" група, се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Гостите започнаха по-добре двубоя, но в средата на първата част бургаският тим обърна на два пъти резултата в своя полза. Това обаче бе временно и след 10 минути игра момчетата на Николай Господинов вече водеха с 8 точки за 21:13.

През втората четвърт дунавският аванс варираше между 8 и 13 точки, а на полувремето се спря на 10 за 37:27. След подновяването на играта русенският състав вдигна оборотите и увеличи значително преднината си.

Десет минути преди края тя бе вече 25 точки за 72:47. Това даде необходимото спокойствие на Господинов и неговите състезатели и те стигнаха до закономерен успех с 90:66.

Най-резултатен за русенския състав бе Ростислав Тончев с 15 точки. С по 14 точки се отчетоха Николай Николов и Денис Титов, а 13 точки добави Герасим Николов. За домакините с 14 точки завърши Стефан Кесов, а Евтим Банев вкара 11 т.

В следващия кръг Дунав приема Академик Варна в залата в русенския квартал Здравец на 15 февруари от 17 ч.