Дунав Русе отстъпи на Нефтохимик 2012 с 68:70 (17:10, 13:19, 17:23, 21:18) в мач от седмия кръг за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“.

Домакините започнаха по-добре и реализираха първите 6 точки в срещата след тройки на Тамара Баич и Виолина Кочева. Те поддържаха преднина през първата част и в нейния край водеха със 17:10.

Втората четвърт продължи при подобен сценарий, но малко преди почивката гостите изравниха за 29:29, но точна стрелба на Баич от линията за изпълнение на наказателни удари оформи 30:29 за „сините феи“ на полувремето.

След подновяването на играта на дунавки се наложи да наваксва на два пъти изоставане от 5 точки, но се справи за 47:47 близо минута преди края на третата част. След това обаче бургаският тим отново успя да дръпне отново с 5 точки за 52:47 в своя полза 10 минути преди финалната сирена.

Гостите продължиха да демонстрират по-точен мерник и дръпнаха с 9 точки за 60:51. Последваха обаче 6 безответни точки в техния кош, а момичетата на Георги Божков продължиха да са близо до съперника си до края, но финалната сирена отмери 70:68 за Нефтохимик 2010.

За русенския състав Кристина Сантяго завърши със 17 точки, Виолина Кочева с 14, а Жаклин Златанова и Тамара Баич добавиха по 11. За победителките Вера Перостийска направи дабъл дабъл с 16 точки и 11 борби. Лидия Върбанова вкара 14 точки, а 13 точки добави Ивелина Вранчева.

В следващия кръг на първенството Дунав 8806 гостува на Левски от 17:30 ч. на 14 декември в столичната зала „Универсиада“.