Дунав Еконт Експрес разби Берое 07 с 95:40 (24:7, 25:12, 21:11, 25:7) в среща от полуфиналите в плейофите в баскетболното първенство на България за жени.

Още в началото пролича още по-силна игра на домакините от Русе и недобрата организация за гостите в сравнение с вчерашната среща.

След първите десет минути резултатът бе 24:7. След това разгромът над Берое 07 продължи. Това бяха много силни минути за русенските състезателки Наталия Топалова и Зорница Костова. Гостенките изглеждаха все по-уморени и полувремето завърши 49:19.

Нокаутът за заралийките през второто полувреме може да се определи и от съотношението на спечелите борби под коша за тези 20 минути от двата отбора - 22:12.

Шест от състезателките на Дунав Еконт отбелязаха по над 10 точки, което може да се види рядко. Ануфриенка, Топалова и Бъргин завършиха с по 14, а Петева с 13 точки. Интересно, че с най-много точки в срещата вкара баскетболистка на Берое – Нанева, която се отличи с 15.

Русенският тим води вече с 2-0 победи в серията, в която се играе до три победи от пет мача.