Носителят на трофея Дунав 8806 (Русе) разгроми Левски с 97:59 (24:18, 24:15, 26:12, 23:14) точки и се класира за финала на турнира за Купа Оргахим България по баскетбол за жени в Русе.

На финала утре русенки ще се изправят срещу шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в повторение на миналогодишния мач за титлата. В другия полуфинал Нефтохимик 2010 (Бургас) победи Монтана 2003 със 73:61 точки.

Отборът на Дунав 8806 (Русе), който е лидер в генералното класиране за сезона в Националната баскетболна лига, нямаше никакви проблеми с мача срещу Левски пред родна публика.

На почивката възпитаничките на Георги Божков имаха аванс от 15 точки - 48:33, след което преднината им достигна 29 точки - 74:45 след 30 минути. 45 секунди преди сирената домакините вече водеха с 39 точки разлика - 95:56.

За Дунав пет баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Ейдриан Джонсън с 26 точки, Шарън Алън с 13 точки, Диана Войнова с 12 точки и Христина Минкова с 11 точки. За Левски Хуанита Уорд вкара 20 точки, а 14 точки добави Агнеса Дойчинова.