Дунав 8806 победи Нефтохимик 2010 с 60:54 (25:11, 9:9, 18:10, 8:24) в мач от 17-ия кръг в първенството на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“.

„Сините феи“ започнаха вихрено срещата и вдъхновени от невероятната подкрепа от трибуните дръпнаха с 18:2 на новия носител на Купата на България за по-малко от 5 минути. До края на първата част все пак гостите стегнаха редиците и не позволиха разликата да стане по-сериозна. След 10 минути игра таблото показваше 25:11 за домакините.

До почивката двата отбора затегнаха защитата и си размениха само по 9 точки. Дунавският аванс стигна до 19 точки, но на полувремето отново бе скъсен до 14 точки за 34:20.

След подновяването на играта дунавки диктуваха темпото и с по-концентрирани действия в двете фази увеличиха още преднината си, стигнала до 24 точки. 10 минути преди края пък таблото вече показваше 52:30 в тяхна полза.

В последните минути баскетболистките на бургаския тим вложиха много усилия да се върнат в мача, а и съдиите изнервиха обстановката в залата с някои спорни решения.

Момичетата на Георги Божков обаче не позволиха да се стигне до обрат и стигнаха до заслужен макар и минимален успех с 60:54.

Така шампионките се доближиха максимално до временния лидер в класирането и са само на 1 точка зад отбора от Бургас три кръга преди края на редовния сезон.

За русенския състав Кристина Сантяго вкара 24 точки и овладя 9 борби, а Радостина Димитрова реализира 20 точки. За гостите най-резултатна бе Борислава Христова със 17 точки, а Вера Перостийска добави 11.

В следващия кръг на първенството Дунав 8806 гостува на Левски от 17:00 ч. на 14 март февруари в зала „Универсиада“ в София.