Дунав (Русе) победи Левски в равностоен мач със 73:70 (16:18, 16:16, 15:17, 26:20) точки в дербито на 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Срещата бе изключително равностойна, като домакините победиха благодарение на по-добрата си игра във финалните минути.

Левски поведе с 64:62, но баскетболистките на Дунав направиха серия от 11:6 и спечелиха мача.

За момичетата на Георги Божков се отличи Шаръл Алън с 26 точки, Катя Кордова вкара 21 точки, с 13 точки завърши Христина Минкова.

За Левски Наталия Топалова-Шопова завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 11 борби, 17 точки добави Петя Джамбазка.

За "сините" дебют направиха Радослава Бъчварова и Диана Найденова-Горянова.

В София Монтана 2003 разгроми последния в класирането Славия с 94:47 (25:10, 24:13, 27:15, 18:9) точки.

За гостенките пет баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Веселка Тодорова с 19 точки и Агнеса Дойчинова със 17 точки.

За "белите" Зорница Найденова реализира 11 точки.

В Стара Загора Берое 07 загуби от шампиона Лукойл Нефтохимик (Бургас) с 62:72 точки.

Възпитаничките на Петко Маринов водеха през целия мач, а на почивката имаха аванс от 10 точки - 47:37.

Най-голямата разлика в мача бе 16 точки при резултат 72:56 две минути преди края на срещата.

За Берое този мач бе дебют за старши-треньора Георги Младенов и баскетболистките Нели Пашева и Полина Хаджиянкова.

Най-резултатни за победителките бяха Тамара Боуи с 19 точки, Мария Желязкова с 18 точки, Олена Самбурска с 16 точки и Неда Джурич с 11 точки.

За Берое 07 се отличиха Хуанита Уорд и с Нели Пашева.