Дунав 8806 победи Монтана 2003 със 74:71 (21:15, 20:26, 13:23, 20:7) в първия си мач от традиционния международен турнир за „Купа Русчукъ“.

Бившата дунавка Даниела Петева даде аванс на гостите в началото с първата точна стрелба в срещата за 0:2. Тимът от северозападния град водеше в първите минути, но „сините феи“ обърнаха и спечелиха първата част с 21:15.

Малко след подновяването на играта русенският тим дръпна с 10 точки за 30:20, но 5 минути преди почивката таблото показваше 30:30. Равностойната игра до края на първото полувреме оформи 41:41 след 20 минути игра.

В третата част монтанки поведоха на свой ред и 10 минути преди края таблото показваше 64:54 в тяхна полза. Първите точки в последната част пък дойдоха едва 2:30 мин. след нейното начало с тройка на Радостина Димитрова за 57:64. Последваха още 8 безответни точки в коша на гостите и обратът бе факт за 65:64. Водачеството се смени още няколко пъти, но в края домакините триумфираха със 74:71.

Най-добра за победителките бе Кристина Сантяго с 22 точки и 5 борби, а Радостина Димитрова се отличи с 16 точки и 5 асистенции.

За Монтана 2003 с дабъл дабъл от 27 точки и 11 борби завърши Кортни Дювър. Унгарката Юдит Кайдачи добави 16 точки и 8 борби, но и те не бяха достатъчни за успеха на гостите.

Преди срещата се състоя и официалното откриване на надпреварата, на което зам.-кметът на Русе Свилен Иванов проветства участниците. Специални флагчета за участието си в традиционния турнир за „Купа Русчукъ“ получиха всички отбори-участници. С цветя и подаръци пък бяха изненадани клубният президент на Дунав 8806 Красимир Трифонов и Жаклин Златанова, които празнуваха наскоро рождени дни.

Начало на „Русчукъ“ даде двубоят между Нефтохимик 2010 и Войводина Нови Сад. Бургаският тим победи с 93:80 (21:30, 20:12, 27:20, 25:18). Най-добра за победителките бе Борислава Христова, която направи дабъл дабъл с 21 точки и 13 борби. За сръбския отбор най-резултатна бе Йелена Вучетич с 25 точки.