Дунав Еконт победи у дома Перник Миньор с 96:79 (25:14, 30:30, 17:22, 24:13). Тимът от Русе показа предимствата си още в началото на среща.

След първите пет минути резултатът беше 14:8 за домакинките, а първата четвърт завърши с безспорното за русенския тим - 25:14 точки. Във втората четвърт срещата бе по-оспорвана и по-равностойна, но разликата от около десет точки в полза на домакините се запази през десетте минути.

От Дунав се отличи с резултатната си игра на Даниела Петева, а от Миньор - Светла Асенова. Полувремето завърши 55:44 точки за русенските баскетболистки. Третата четвърт също премина особено оспорвано. На моменти разликата намаляваше до четири точки, но в четвъртата част русенките затвърдиха преимуществото си убедително и мачът завърши при резултат 96:79 точки.

Най-резултатни за Дунав бяха Даниела Петева с 24 точки, Топалова с 23 точки и Мърчела с 19. За Миньор Светла Асенова вкара 20, Дойчинова - 19 точки, а Нешева добави 13 точки.

Вицешампионките от Лукойл Нефтохимик разгромиха Монтана със 109:82 (21:19 28:16 25:23 35:24) в първи мач от двубоите на разменено гостуване от третата фаза на първенството в А група-жени.

Домакините превъзхождаха през целия мач съперника си и логично надхвърлиха стратегическата квота от 100 точки.

Най-резултатни за Лукойл бяха украинката Олена Самбурска с 25 точки, Даниел Крачър с 22 и Лори Неро с 21. Отличен дебют за бургаския тим направи сръбският гард Неда Джурич, която завърши със 17 точки. За баскетболистките от Монтана 19 точки отбеляза Жанет Жельова, а 18 добави Вера Перостийска.

След края на мача старши треньорът Петко Маринов бе изпратен с бурни аплодисменти от публиката в зала Бойчо Брънзов, тъй като след два дни поема мъжкия отбор на Лукойл Академик.