Дунав 2007 и Алвина (Варна) постигнаха победи в първия кръг от втора шестица в мъжкото баскетболно първенство. Припомняме, че след първата фаза на шампионата отборите бяха разделени на първа осмица и втора шестица.

Във втора шестица играят Черно море 2, Алвина, Славия, Спартак МВР и отпадналите от елита Сливен и Дунав.

Алвина победи драматично Сливен с 91:90, след тройка на новото попълнение Юри Казасов три секунди преди сирената. В ответната атака Димитър Георгиев не успя в отчаяния си опит от центъра да промени резултата. Въпреки че Сливен водеше играта през по-голяма част от мача, в неговия край надделяха домакините. Най-резултатен за Алвина бе Николай Балев с 23 точки и 8 борби. За Сливен Стоян Петков отбеляза най- 26 точки, а освен това той добави 11 овладени топки за втория си дабъл-дабъл този сезон.

В друг мач от този първи кръг Дунав 2007 се наложи над Спартак МВР с 94:78. Гостите започнаха по-силно в срещата, но до полувремето русенци изравниха играта. След почивката определено Дунав диктуваше темпото и благодарение на страхотна трета четвърт стигна до крайния успех. Много силен мач изигра Иван Николов, който завърши с 22 точки, от които пет тройки, три борби и четири откраднати топки. По 21 точки реализираха Ивица Вукотич и Николай Господинов, а Нинослав Тмушич завърши с 16 точки и 12 борби. За Спартак МВР Михаил Капитанов и Петьо Иванов вкараха по 15 точки.