Дунав Еконт победи Рилски спортист убедително с 98:54 /20:16, 32:10, 24:6, 22:22/ точки в среща от петия кръг на държавното първенство по баскетбол за жени.

Преимуществото на Дунав Еконт се очерта още в първите минути на срещата и първата четвърт завърши с 4 точки разлика за русенския отбор.

Втората четвърт донесе убедителната разлика за Дунав Еконт от 26 точки - на полувремето - 52:26. През това време изпъкна резултатната игра на Петева и Пейдж.

В края на третата четвърт преднината беше вече 44 точки. Минути преди завършването на последната част разликата намаля, тъй като в игра бяха резервите на Дунав Еконт.

За победителките най-резултатна бе Петева с 28 точки, а Пейдж и Костова добавиха съответно 15 и 14.За Рилски спортист Иванова се отличи с 16 точки, а Кочева добави 7.