Дунав 8806 победи Нефтохимик 2012 със 76:65 (24:17, 17:15, 15:19, 20:14) в третия мач помежду им за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени.

Двубоят от дванадесетия кръг на дамския баскетболен елит се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Гостите започнаха по-добре срещата. Виолина Кочева отбеляза първия кош за 2:0 за дунавки. Те владееха инициативата в първите минути, но постепенно бургаският тим изравни и дори поведе на свой ред за 13:12. В края на първата част все пак „сините феи“ успяха да поведат със 7 точки за 24:17.

Момичетата на Георги Божков водеха и през цялата втора част. Тройка на Цветомира Шаренкапова дори направи аванса им двуцифрен за 41:30 малко преди почивката. Ивелина Вранчева обаче успя да намали с точна стрелба отблизо и оформи 41:32 за Дунав 8806 на почивката.

По-малко от три минути след подновяването на играта тройка на Кочева направи преднината на русенският отбор 12 точки за 46:34. 10 минути преди края обаче домакините намалиха изоставането си до 5 точки за 51:56.

Тройка на Борислава Христова направи 54:56 малко след началото на последната четвърт. За повече обаче бургазлийки нямаха сили.

"Сините феи" отново поеха инициативата. С по-точни стрелби, доминация в борбите и по-здрави нерви в края стигнаха до заслужен успех със 76:65.

За русенския състав Виолина Кочева завърши с 19 точки след 5 от 6 от тройката. По 12 точки добавиха Зорница Костова и Тамара Баич, а Кристина Сантяго се отчете с 10 точки. За домакините най-резултатна бе Драгана Гобелич със 17 точки, а Вера Перостийска добави 12 точки.

В следващия кръг на първенството Дунав 8806 приема Левски от 18:00 ч. на 24 януари в залата в русенския квартал „Здравец“.