Дунав 8806 ще спори с Левски за шампионската титла в Националната баскетболна лига при жените. След двете победи в Русе и загуба в Хасково, Дунав 8806 надделя над съперника си в полуфиналната серия от плейофите след нов успех с 64:60 (17:12, 17:23, 15:12, 15:13) в неговата зала „Дружба“ в мач номер 4.

Зорница Костова отбеляза първия кош в срещата с точна стрелба отблизо за 2:0 за гостите. Първите минути обаче бяха равностойни, като едва в края на първата част дунавки успяха да поведат с 5 точки за 17:12.

През първата половина на втората четвърт авансът на „сините феи“ варираше между 3 и 7 точки, но домакините успяха да изравнят, а дори и да поведат на няколко пъти. На почивката резултатът бе 35:34 за отбора от южния град.

Хасково 2012 поведе с 5 точки за 39:34 малко след подновяването на играта. Последва нова добра серия на шампионките и те отново изравниха. 10 минути преди края дори момичетата на Георги Божков дори излязоха напред с 2 точки за 49:47.

Русенският състав започна по-добре последната част и за по-малко от 3 минути наниза още 6 безответни точки в коша на съперника за 55:47. Въпреки опитите на домакините Дунав 8806 не позволи нов обрат до края и спечели с крайното 64:60.

За Дунав 8806 Кристина Сантяго завърши с дабъл дабъл от 24 точки и 12 борби, а Радостина Димитрова добави 17 точки за успеха.

Така русенският отбор, носещ името на голямата европейска река, се класира за трети пореден и общо шести финал в своята история.

Негов съперник там ще е Левски, отстранил Нефтохимик 2010 с 3:0 победи. Програмата предвижда първите две срещи от финалната серия да са на 25 и 26 април в Русе, следващите два – на 29 и 30 април в София, а евентуалния пети – на 3 май отново в залата в русенския квартал „Здравец“.