Дунав 8806 надделя над Хасково 2012 с 93:69 (27:21, 25:13, 29:19, 12:16) във втория мач от полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в залата в квартал „Здравец“ в Русе.

Жаклин Златанова откри резултата в мача за 2:0 за домакините. Последваха равностойни минути, в които играта вървеше кош за кош. Малко преди средата на първата част все пак дунавки поведоха със 7 точки за 16:9. След 10 минути пък таблото показваше 27:21 за „сините феи“.

По-малко от 4 минути в следващата част бяха необходими на русенския състав да дръпне с двуцифрен аванс за 37:26. До края на полувремето пък момичетата на Георги Божков оформиха аванс от 18 точки за 52:34.

През третата част играта продължи при подобен сценарий, а 10 минути преди края таблото показваше 81:53 за Дунав 8806. До финалната сирена шампионките продължиха да диктуват темпото и заслужено се поздравиха с успеха във втория мач от серията.

Най-резултатна за победителките отново бе Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл с 30 точки и 12 борби, а Жаклин Златанова се отчете с 19 точки, добавяйки и 11 борби за дабъл дабъл.

За гостите Олга Дубровина бе най-добра с 25 точки, а Анна Кирийенко и Нели Пачева вкараха по 13 т.

Така след успеха си вчера с 82:57 Дунав 8806 поведе с 2:0 победи в полуфинала. Третият мач от серията, която е до 3 победи от 5 мача, е на 15 април, сряда, от 18:30 ч. в зала Дружба в Хасково.