Дунав 8806 победи Септември 97 с 85:57 /29:11, 20:16, 22:21 и 14:9/ в първи мач от четвъртфиналната фаза на женското баскетболно първенство на България, игран тази вечер в зала "Дунав" в Русе.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Александра Катич, Цветомира Шаренкапова, Деляна Коева и Маргарита Илиева.
Септември 97 излезе в състав Мария-Магдалена Коляндрова, Камелия Андонова, Ана-Мария Коляндрова, Александра Петрова и Ивона Илиева.

Решаваща за домакините се оказа още първата част, когато дунавки успяха да натрупат преднина от 18 точки - 29:11, а в края на втората четвърт водеха вече с 49:27. В останалите две части баскетболистките на Георги Божков продължиха с добрата игра и победиха с 85:57.

От Дунав 8806 най-полезна бе Александра Катич, която вкара 24 точки, а Биляна Степанович записа 17 точки.

За отбора на Септември 97 най-резултатна бе Ивона Илиева, която отбеляза 13 точки, а Камелия Андонова вкара 10 точки.

Вторият мач от четвъртфиналната фаза между двата отбора ще се състои на 6 април в София./БТА