Отборът на Левски надделя над тима на Рилски спортист с 92:87 в оспорвана среща от четвъртия кръг от първенството на страната по баскетбол.

В началото предимството бе на страната на сините, но след това самоковци изравниха играта и дори поведоха след края на третата част.

Пети минути преди края резултатът бе равен 80:80. В оставащите минути двубоят бе на надлъгване и кой ще направи по-малко грешки.

Доналд Коул бе ключовата фигура на домакините в тези минути. Коул реазилира 5 точки и овладя три борби под коша. Важна тройка вкара и третият американец в Левски - Робърт Фрейзър.

Седем секунди и половина преди сирената Рилски спортист имаше топката при 90:87 за Левски. Гостите обаче направиха грешка и Славейков реализира два фаула за крайното 92:87.

Арън Харпър бе най-резултатен за сините с 30 точки, Доналд Коул и Златин Георгиев добавиха съответно 20 и 11 точки.

За самоковци се отличи Александър Груев с 23 точки. Александър Угриноски вкара 17 точки, а Травис Питърсън наниза 13 точки.