Мъжкият баскетболен отбор на ЦСКА постигна изключително драматична победа над Спартак Плевен в мач от 22-рия кръг на първенството. „Червените” се наложиха с 94:89, след като на полувремето изненадващо изоставаха в резултата.
След почивката момчетата на Крешимир Башич се стегнаха и заиграха малко по-добре. Въпреки това те успяха да стигнат само до равенство след половин час игра – 72:72.
Едва в последната, решителна четвърт ЦСКА демонстрира по-голямата си класа и се поздрави с крайния успех.
Пореден много силен мач изигра американецът Ед МакКантс, който е собственост на ЦСКА, но играе като преотстъпен в Плевен. МакКантс реализира 22 точки и взе 10 борби, и вероятно в най-скоро време ръководството на „армейците” ще си го върне в състава.

За ЦСКА Йордан Бозов се изяви като лидер, като завърши с 23 точки и 6 борби, и вкара няколко решаващи изстрела в напечените моменти. Мираковски реализира още 20 точки за домакините.

„Подготовката ни е насочена най-вече към дербито с ЛукОйл Академик на 1-ви март и към турнира за Купата на България, който наближава”, коментира Крешимир Башич.

Старши треньорът на Спартак Плевен Дарин Великов заяви, че клубът му вече е подал жалба срещу наказанието, което бе наложено от Българската федерация по баскетбол за късно предадена видеокасета.