В драматичен мач Черно море отстъпи като домакин на Левски с 85:86 точки. На полувремето резултатът бе равен - 43:43.

Срещата протече изключително равностойно, като в големи периоди от мача играта се движеше точка за точка. Изключителна драма се разви в последната минута на двубоя.

Броени секунди преди края при резултат 84:86 в полза на сините, Владимир Маринов от домакините получи право да изпълни два фаула. Това стана точно 12 секунди преди края на срещата. Маринов бе точен при първия, а втория пропусна, но топката бе овладяна от Левски, последва грешен пас на състезател на „сините”, след което домакините отново си върнаха владението на топката, но след последвалото меле, така и не успяха да стигнат до необходимите им 2 точки. Сирената прозвуча при 85:86.

За по 5 фаула играта трябваше да напуснат двамата състезатели на Левски – Веселинов и Славейков.

Най-резултатен в срещата бе Стефан Георгиев - Торо с 19 точки, а неговият брат - Златин Георгиев добави 18 точки. За домакините от Черно море с 17 се отчете Симеон Ценов, а с 15 литовският център Витас.