Левски победи като гост Шумен с 96:50 (27:27, 24:10, 27:3, 18:10) в отложен мач от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Успехът бе пети за "сините", които имат и едно поражение. Левски оглави временното класиране в НБЛ, но е с мач повече, а вторият Рилски спортист има пет победи от пет изиграни двубоя.

"За нас се получи добър мач. В първата част може би от пътуването, не бяхме много концентрирани и не играхме добре, но след това влязохме в ритъм. Ние сме по-класният отбор, така че бе нормално да победим днес. Отборът на Шумен игра добре, имаше висока успеваемост в първата част, вкараха тежки стрелби. Ние заложихме на агресивна защита, защото знаем, че те са с по-къс състав и в един момент това ще даде отражение като се поизморят, процентите на стрелба ще паднат. Така и се получи. Дали ще е шампион Левски и тази година не знам, пътят е много дълъг. Надявам се да сме здрави и ще видим, дано успеем", заяви Димитър Ангелов.