Лукойл Академик победи безпроблемно френския По Ортез с 106:89 (29:19, 54:41, 84:65) в последния си мач от Група Н на Купа УЛЕБ, като на преднината на българите достигна и до 27 точки.

Българите поведоха от самото начало на двубоя и методично трупаха преднина, без да позволят на гостите дори да си помислят за нещо различно от загубата.

След края на първата четвърт Лукойл водеше с 29:19, а през втората резултатът набъбна до 54:41.

Превъзходството на Академик продължи и след почивката и преди началото на последната част домакините вече водеха с 84:65.

В 33-ата минута Лукойл поведе с 93:67, а пет минути преди края бе достигната рекордната преднина от 27 точки при 101:74.

В последните минути треньорът на студентите Желко Лукаич пусна в игра и всичките си резерви, като единствен от тях Филипов не успя да се разпише в коша на французите.

Над всички в мача бе плеймейкърът на Академик Уили Дийн, който показа уникална успеваемост от зоната за 3 точки, вкарвайки 6 от 7 си опита за тройка и завършвайки с 27 точки, 8 асистенции и 4 борби за 29 минути на полето

Македонският център Перо Антич отново демонстрира обичайното си високо ниво и допринесе за успеха с 22 точки.

С 16 точки Антонио Дейвис бе най-резултатен за гостите от По Ортез, които останаха на последно място в подреждането в Група Н.

Лукойл Академик, който вече се бе класирал за 1/16-финалите. завърши на трето място с 6 победи и 4 загуби, след отборите на БК Киев и Бенетон Тревизо, които имат по 7 успеха и 3 поражения.