Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години победи връстничките си от Израел с 82:54 точки в контролна среща играна в Самоков. Двубоят бе част от подготовката на тима ни за участие в Евро 2009, а днес предстои нова среща между двата състава.

Мачът не започна така добре за националките. Момичетата водени от испанския селекционер Хосе Луис Ернандес започнаха колебливо и след първата част губеха с 16:20, пише bulgarianbasket.com. През втората част обаче българките изглеждаха далеч по-добре и след успех в нея поведоха с 40:32 след първото полувреме.

През второто полувреме на терена в Самоков България контролираше изцяло играта. Девойките показаха силна игра в защита и увеличиха преднината си с 20 точки за крайна победа с цели 28 точки разлика.

Направилата силно републиканско първенство Сара Маринова бе най-резултатна за България със 17 точки. Стефка Николова завърши с 11, а Христина Иванова и Анита Димитрова вкараха по 10. Играещата в Самоков Стефка Митева пък завърши двубоя с невероятните 17 борби.