Лукойл Академик спечели деветата си победа в първенството на А-1 след като в изтеглен мач победи Рилски спортист в Самоков с 93-82.

Шампионът на България не стигна никак лесно до тази победа. След първата четвърт Рилски спортист имаше преднина от 4 точки (26-22), но на полувремето „студентите” не само изравниха, но и излязоха напред в резултата. Те имаха преднина от 4 точки (42-38) на почивката, написа bulgarianbasket.com.

В  третата четвърт те се откъснахана няколко пъти, но амбициозният тим на Петко Делев не се предаваше и опитваше да поддържа разликата едноцифрена. Две минути преди края гостите водеха само с 5 точки, но успяха да си вкарат наказателните удари в последната минута. Така в крайна сметка до изненада не се стигна и Лукойл Академик записа 9 поредна победа в тазгодишния шампионат.

Капитанът Тодор Стойков бе най-резултатният играч на терена с 19 точки, а македонецът Перо Антич добави 18 като резерва.

За Лукойл Академик участие не взеха Стевин Смит, който почти сигурно напуска отбора и Уили Дийн, който все още не е картотекиран.

За домакините Илко Нанев и Александър Груев вкараха по 15 точки.

„Студентите” не познават вкуса на загуба от 28 октомври миналата година, когато паднаха от ЦСКА в 5-ият кръг от сезон 2006/07.

Рилски спортист – Лукойл Академик 82-93 (26-22, 12-20, 18-20, 26-31)

Рилски спортист: Нанев 15, Груев 15, Голубович 13, Илчев 11, Миркович 11 (Маринов 14, Георгиев 3, Ваклинов 0, Петров 0, Саралийски 0)

Лукойл Академик: Чанак 11, Стефанов 17, Костов 4, Банев 2, Стойков 19 (Д. Смит 10, Антич 18, Да Роса 12)

Съдии: Димитър Гологанов, Младен Марков, Пламен Илчев