Перо Антич донесе победата на шампиона Лукойл Академик в дебюта си за „студентите”. Македонският национал отбеляза тройка със сирената и Лукойл Академик спечели срещу Здравле Лесковац със 101:99 във втората си контрола от началото на подготовката за новия сезон, съобщи bulgarianbasket.com.

Гостите от Лесковац се оказаха доста подготвен отбор, който не се стресна от името на българския шампион. Те водеха почти през цялото време, като в един момент от мача разликата достигна 21 точки в тяхна полза. „Студентите” изиграха много силна последна четвърт и усилията им се възнаградиха с краен успех.

Пред 150 зрители в Спортния комплекс в Правец Лукойл Академик поведе за първи път в мача 2 минути и 18 секунди преди края (92:91). Двубоят достигна кулминацията си в самия край, след като Йереминов бе фаулиран от Стойков от зоната за три точки, вкара трите наказателни удара и докара резултата до точка преднина за отбора си (98:99). В оставащите 6 секунди обаче Антич бе намерен от свой съотборник, финтира защитник на Лесковац и вкара тройка, с която сложи точка на спора в срещата.

Гостите се отличиха с добра стрелба от далечно разстояние, като реализираха 14 тройки срещу 9 за домакините.

Освен Антич, дебют с екипа на Лукойл Академик направи и бившият играч на Ямбол Ненад Джорич. Той игра малко, но успя да вкара 5 точки за новия си отбор.

Лукойл Академик:

Титулярна петица: Смит 16 /7 асистенции, 5 борби/, Антич 20 /9 борби/, Банев 9 /9 борби/, Стойков 17 /6 асистенции, 4 борби/, Филипов 0

Резерви: Стефанов 22 /4 тройки, 4 асистенции, 3 борби/, Зафиров 10 /5 борби/, Джорич 5, Л.Лилов 0