Баскетболният Евроинс Черно море, който записа шеста загуба в шампионата след поражението от Левски, вече е шести във временното класиране. Варненци продължават да нямат победа като гост и са с актив 3 успеха от 9 двубоя.

„о момента, в който играем като отбор, нещо се получава. Започне ли да властва егоизмът и всеки да се опитва да става герой, да решава мача, се случва точно това, което гледахме. Това се случва общо взето във всички мачове на чужд терен. Днес имахме проблеми и със защитата. Работим по въпроса. Видяхте, че при равен резултат младите играчи направиха 4 грешки по ред през първото полувреме и Левски вдигнаха лесно разликата. В четвъртата част пак имаше грешни решения и неготовност за борба за всяка топка. Не беше проблем за Левски да задържи преднината си. Сработката е въпрос на време, въпросът е кога. И на мен ми се иска да нсе получи по-бързо, но явно не става. След всеки мач си вадим изводите и гледаме да изчистим нещата”, коментира пред Гонг след загубата с 86:99 точки в зала „Христо Ботев” старши треньорът на Черно море Даниел Димитров.