В приятелски мач при закрити врата, който се проведе на стадион Микра, отборът на ЦСКА отстъпи на гръцкия Арис с 65:81. Това бе първата предсезонна проверка за ЦСКА в Солун.

Първата четвърт беше балансирана, като завърши при равенство. "Червените" успяха да поведат с 22:19 в началото на втория период, но постепенно баскетболистите на Арис взеха водачеството и на почивката излезнаха напред в резултата при 47:40.

След подновяването на играта гърците започнаха да увеличават преднината си, като тя за първи път в срещата стана и двуцифрена, а в края на частта стана 11 точки.

Отборът на ЦСКА успя да стопи леко изоставането си в началото на последните десет минути, но гърците не позволиха да се стигне до обрат и отново дръпнаха напред в последните минути от срещата.

Кейлъб Уесън бе най-добър за „армейците“ с 12 точки, 10 отбеляза Дамян Минков, Георги Боянов и Трой Бакстър завършиха с по 9.