ЦСКА победи с 85:78 точки Левски в дербито от 16-я кръг на мъжкото ни баскетболно първенство, което се игра в зала „Христо Ботев”.

Отборът на Левски водеше с 42:41 на ЦСКА Интерлоджик на полувремето на дербито от баскетболното мъжко първенство.

Първата част завърши 26:22 в полза на "червените", но втората четвърт беше по-успешна за Левски и баскетболистите на Любомир Минчев я спечелиха с 20:15.

Третата четвърт продължи кош за кош, но 41 секунди преди края й ЦСКА успя да дръпне с 63:58.

Левски направи серия от 7:0 и в началото на последната част поведе с 65:63. Последваха слаби шест минути, в които момчетата на Любомир Минчев вкараха само 2 точки и постепенно се стигна до най-голямата разлика в мача за ЦСКА от 9 точки при 76:67.

До края Левски се опита да стигне до обрат и дори стигна до три точки пасив в последната минута, но за повече играчите в "синьо" нямаха сили.

Най-резултатни за „червените” с по 23 точки са Хендърсън и Христо Николов. Георги Давидов добави 14 и овладя 10 борби.

Станислав Славейков отбеляза 20 точки за Левски, а Златин Георгиев и Роб Престън добавиха по 11 точки.

Това е пета загуба за Левски, който остава на второ място в класирането и девета победа за ЦСКА, който вече е на четвърта позиция.