Отборът на ЦСКА се справи с Берое със 104:71 (21:9, 27:27, 26:21, 30:14) като домакин в София в среща от 29-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата бе девета поредна и общо 18-та за ЦСКА, който има и 8 поражения и се стреми към второто място в класирането в редовния сезон. Старозагорци, които заемат шестата позиция, допуснаха втора поредна и общо 15-та загуба, като имат и 12 победи.

Домакините започнаха концентрирано и след силна първа четвърт поведоха с 21:9. Разликата стигна 14 точки, но Берое успя да намали пасива си под 10. До почивката баскетболистите на ЦСКА пак дръпнаха с 12 точки и след 20 минути игра водеха с 48:36.

"Червените" доминираха в третата четвърт, авансът им доближи 20 точки, а преди заключителните 10 минути се откъснаха със 74:57.

До края на срещата тимът на ЦСКА контролираше играта и нямаше проблеми да задържи преднината си, а най-голямата разлика бе 34 точки.

Най-резултатен за успеха бе Зейн Ноулс с 21 точки и 7 борби, а Таменанг Чо добави 16 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За Берое Дариъс Хол реализира 26 точки и 5 борби, а Мартин Стефанов се отчете с 10 точки и 5 борби.

В следващия кръг ЦСКА ще посрещне Черноморец на 12 април, докато Берое ще гостува на Левски на 14 април.

Автор: БТА/Кремена Младенова