Баскетболният ни шампион ЛукОйл Академик записа четвърта загуба в предпоследния си мач от груповата фаза на турнира Еврокъп.

В студения Казан българите загубиха с 72: 79 (15:21, 26:11, 12:21, 19:26) от руския Уникс и останаха едва с един успех от пет мача в турнира.

Шампионите започнаха мача със стартова петица: Чавдар Костов, Антъни Акинс, Владимир Мийович, Тенчо Банев и Тодор Стойков.

Първата част завърши с преднина от 6 точки за домакините. Втората четвърт обаче завърши с внушителното 26:11 за ЛукОйл, като голямата преднина се дължеше най-вече на петте тройки, дело на Антъни Акис – две, Чавдар Костов, Владимир Мийович и Христо Николов.

Така на почивката резултатът бе 41:32 за българските шампиони. Третата част отново бе за руснаците и след 21:12, резултатът бе изравнен при 53:53 преди началото на последната част.

В нея все пак Уникс показа своята класа и след 26:19 взе мача при краен резултат 79:72.

За победителите Веременко бе най-резултатен с 22 точки, а 21 добави Марко Попович. За „студентите” четирима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив – Акинс 13, Ристе Стефанов 11, Христо Николов и Веселин Веселинов по 10. Тенчо Банев се отличи с 6 точки и 10 борби.

Така преди изиграването на последните мачове в групата ЛуКойл остана на последно място с 1 победа и 4 загуба. Уникс пък е недостижим на върха с пълен актив от пет победи.