Баскетболистите на ЦСКА взеха първа победа с Владо Джурович начело макар и в неофициален мач, съобщи bulgarianbasket.com. „Армейците” надвиха Рилски спортист в контрола с 90:82. Двубоят в Самоков започна равностойно, а сръбският специалист започна в състав – Карлос Чери, Тиери Зиг, Йордан Бозов, Грег Даниелсън и Тревър Харви. От друга страна Петко Делев избра Александър Груев, Ивайло Константинов, Илко Нанев, Андреан Илчев и Николай Константинов за титуляри. Първата четвъртина завърши при резултат 20:20, но във вторите 10 минути „червените” вкараха 10 точки повече и на полувремето поведоха с 49:39.

Домакините от Рилски спортист се върнаха по-мобилизирани след почивката и стопиха аванса на ЦСКА, но в последната част гостите отново дръпнаха в резултата за крайното – 90:82.

Македонският плеймейкър на „червените” Димитър Мираковски пропусна мача, както и Тони Дечев, и Томас Фикоф, но друг баскетболист, който се оплакваше от травма в последните дни – Димитър Ангелов, игра 22 минути и отбеляза 17 точки, плюс 5 борби. Данчо Бозов бе най-резултатен за ЦСКА с 21 точки. Тревър Харви добави 14 точки за 22 минути на терена и овладя 6 борби, а Зиг и Даниелсън вкараха съответно 12 и 11 точки.

За тима от Самоков гардът Александър Груев завърши с най-много – 18 точки.