Баскетболистките на ЦСКА победиха шампиона ЛукОйл Нефтохимик в първата среща от финалната серия в женското ни първенство. „Червените ангели”, които са носителки на Купата на България разгромиха бургазлийки като гост с 81:55 точки.

Пред 900 зрители в зала „Бойчо Брънзов” гостите поведоха още в първата четвъртина, която завърши при резултат 21:17 в тяхна полза. Последва катастрофална втора част за домакините, в която те отбелязаха само 9 точки срещу 19 за съперника и ЦСКА дръпна с 40:26 на почивката.

„Червените” имаха превес и през второто полувреме благодарение на силната игра на Наталия Топалов, която завърши със 17 точки, Таня Чиров – 15 точки и 7 борби, Теодора Петров и Бранкица Хаджович – по 13, като Петрова добави и 7 борби, както и капитанката Елена Йоловска, която реализира 12 точки и 7 борби.

Като цяло ЦСКА спечили борбата под кошовете, а състезателките на ЛукОйл Нефтохимик направиха доста пропуски. Най-резултатна за домакините бе Радостина Славова с 19 точки, а Дион Браун вкара 16, но при едва 4 точни стрелби от 14 опита за 2 точки.

Серията продължава утре от 18 часа отново в Бургас, играе се до 3 победи от 5 възможни мача.

Статистика: bulgarianbasket.com