Баскетболистките на ЦСКА взеха нова победа в женското ни първенство надделявайки над Монтана 2003 с 90:56. „Червените” са на втора позиция във временното класиране на 1 точка след лидера ЛукОйл Нефтохимик. Воденият от Георги Божков тим не остави никакви шансове на съперника си в зала „Универсиада”, въпреки отсъствието на Светла Асенова, Елена Йоловска и Наталия Топалова, които получиха почивка. Най-голямата разлика в полза на домакините стигна 35 точки, а на почивката резултатът бе 44:29.

За ЦСКА след титулярите бяха двете американки Латаша Байерс и Тифани Джонсън, които вкараха съответно 10 и 9 точки. Най-резултатна за „червените” бе Радостина Димитрова с 18 точки, а Теодора Петрова добави 16. За гостенките от Монтана 2003 Цветомила Петрова вкара 19 точки, а Надежда Симеонова остана със 17. Тимът на старши треньора Славко Димитров заема 9-то място при дамите с едва 4 победи от 14 мача.

„Готвим се целенасочено за Финалната четворка на Адриатическата лига”, заяви наставникът на женския ЦСКА Георги Божков.