Най-добрият отбор до момента в Националната баскетболна лига при мъжете – Черноморец Бургас, постигна 12-а победа в 12-ия си мач. Акулите не се затрудниха особено с гостуващия Берое (Стара Загора), спечелиха с 86:74 като през цялото време увеличаваха аванса си.

Така момчетата треньора Васил Евтимов имат 24 точки на върха, с 5 повече от ЦСКА, които играят утре в Ямбол, и Рилски спортист. Самоковци надвиха днес новака Миньор 2015 Перник с убедителното 97:70.

В третата среща, която се игра днес, Левски изненадващо претърпя седма поредна загуба – този път у дома от Черно море със 75:79. В зала "Бойчо Брънзов" до Окръжна болница в Бургас Христо Захариев вкара 21 точки, Травис Макконико добави 16 и взе 10 борби под кошовете. Шон Смит добави 14, а Милен Захариев – 12. За гостите Даръл Дейвис наниза 27.

Рилски спортист изненадващо изоставаше с 2 точки след края на първата четвърт срещу новака Миньор 2015. Но 54 отбелязани точки през втората част осигуриха на самоковци убедителна победа и по този начин се изравниха с ЦСКА, който обаче утре ще изиграе своята среща от кръга. По 19 точки за крайното 97:70 вкараха Чавдар Костов и Джоузеф Лоусън.

Левски отстъпи за седми пореден път и сега има 8 загуби в 12 мача след поражението от Черно море Варна в зала Триадица със 79:75. Инерцията от силната първа част на Левски ги носеше до началото на второто полувреме, когато Черно море Тича сериозно влезе в мача и обърна резултата до 50:49.

В последната четвърт Левски поведе с 66:61 6:41 минути преди края, когато Джон Флорвиъс вкара. Но 4:35 преди края гостите изравниха 68:68 с два наказателни удара на разигралия се Тач Ърну. Последваха тройка на Константин Лазаров и кош на Марин Маринов, за да могат моряците да излязат напред със 73:68. Левски изравни при 75:75 с точна стрелба на Асен Великов, но последните 44 секунди варненци измъкнаха победата.