Бургаският Черноморец отстрани Спартак Плевен след успех със 75:69 (20:19, 17:17, 16:14, 22:19) като гост във втората среща от серията и влезе в топ 4 на Националната баскетболна лига след 2:0 победи. Черноморец очаква на полуфиналите победителя от двойката Рилски спортист – Академик Пловдив, където резултатът е равен и единствено в тази серия предстои трети мач.

Двубоят в зала „Балканстрой“ в Плевен бе много оспорван и изпълнен с размяна на водачеството. Гостите водеха с точка при 37:36 на почивката, а след трета част преднината им бе 53:50. Баскетболистите на Спартак се доближиха на 2 точки при 69:71 след кош на Семаджи Хайнс-Джоунс 19 секунди преди края на Черноморец удържа победата.

Най-резултатен за гостите бе Джордан Тъкър с 23 точки и 5 борби, а Георги Боянов се включи с 19 точки и 8 борби. Станимир Маринов завърши с 14 точки и 6 борби за Спартак Плевен, докато Семаджи Хейнс-Джоунс добави 12 точки и 3 борби./ БТА