Черноморец направи много важна крачка за завършването на редовния сезон на четвърто място. „Акулите“ отнесоха безапелационно гостуващия Берое с 96:69.

Бургазлии започнаха ударно мача и рано рано убиха интригата в мача, след като поведоха с над 20 точки още преди почивката. Те запазиха темпото и в третата част, като едва в края си позволиха да намалят оборотите.

Шестима от играчите на Васил Евтимов завършиха с двуцифрен точков актив. 17 вкара Георги Боянов, който хвана и 13 борби. С 14 точки се отличи Макол Мойен, а с по 13 – Джордан Тъкър и Брайс Нзе. 12 плюс 11 асистенции записа Мунис Туту, а с 12 се включи и Николай Титков.

За Берое Дариус Хол наниза 15 точки, гарнирани с 11 борби. 12 вкара Робърт Георгиев, а 11 – Мартин Стефанов.

В последния кръг от редовния сезон Берое е домакин на Черно море Тича, а Черноморец – на Ямбол.

Черноморец се откъсна  от Спартак Плевен на четвъртото място с баланс 18-11. Плевенчани са с 16-13, пети. Пред тях, на трето място е ЦСКА, който е с актив 19-9 и утре гостува във Варна на Черно море Тича.